iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Ogłoszenie - Jan Dziedziczak kandydat na europosła

Reklama - CATERING DLA ZDROWIA - DIETA PUDEŁKOWA


Patronat Medialny - Targi Export Expo

Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT


Reklama - OSK AS Maria MaśniakReklama - Kredyty Krotoszyn - FinUP Partner - Tomasz Gierko

Reklama - Bar u Żaby - Kurczak z Rożna - Smażalnia Ryb

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Czwartek
23
maj
2019
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
Artykuł sponsorowany

ZSP 2 - tam kształcą ludzi sukcesu!

2018-04-12 11:04:00

Stoisz przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej? Nie wiesz, czym się kierować? Wybierz szkołę z tradycją i uznaną marką na rynku edukacyjnym! A najlepiej sam sprawdź „co i jak?”, podczas Drzwi Otwartych, które już w sobotę, odbędą się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie.

O wysokiej jakości kształcenia w tej szkole, świadczą bardzo dobre wyniki osiągane przez uczniów na egzaminie maturalnym i egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Ponadto uczniowie popularnego Mięśniaka, mają możliwość włączania się w podejmowanie decyzji dotyczących życia szkolnego, które bezpośrednio ich dotyczą. Niezależnie od tego, czy związane są one z organizacją pracy szkoły czy jej życiem kulturalnym. Mogą także aktywnie włączać się w działania różnych organizacji uczniowskich.

 

Dwójka to szkoła z tradycją i uznaną marką na rynku edukacyjnym, przygotowująca do dalszego kształcenia i wejścia na rynek pracy. Szkoła aktywnie współpracuje z rodzicami, uczelniami wyższymi, zakładami pracy oraz innymi podmiotami wspierającymi placówkę w realizacji jej statutowych zadań.

 

Atutami szkoły są:

  • wykwalifikowana kadra
  • bardzo dobra baza dydaktyczna
  • przyjazny klimat
  • bezpieczne otoczenie
  • współpracująca społeczność
  • wypracowane metody pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych
  • dogodna lokalizacja w centrum miasta

 

W bieżącym roku szkolnym zostały pozyskane środki finansowe - w ramach projektu WRPO - na kompleksową przebudowę boiska sportowego, które zostanie oddane do użytku w sierpniu 2018 r. Jest to to więc kolejny atut tej szkoły. Ponadto działania placówki przyczyniły się do uzyskania prestiżowego tytułu „Wielkopolska Szkoła Roku”.

 

 

KIERUNKI KSZTAŁCENIA

W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 2

W KROTOSZYNIE

 

***

TECHNIKUM

 

Technik informatyk

 

umiejętności: posługiwanie się systemami operacyjnymi, praca w sieciach, administrowanie systemami, programowanie. Praca w firmach, bankach, instytucjach publicznych, punktach serwisowych, czy ośrodkach obliczeniowych.


Technik organizacji reklamy

 

umiejętności: z zakresu grafiki komputerowej, reklamy, marketingu i public relations. Miejsca pracy: agencje reklamowe, biura ogłoszeń, studia graficzne.

 

 

 

 


Technik ekonomista

 

umiejętności: planowanie i prowadzenie działalności gospodarczej, prowadzenie rozliczeń finansowo-księgowych, prowadzenie spraw kadrowo-płacowych. Miejsca pracy to: banki, urzędy, przedsiębiorstwa, własna działalność gospodarcza.

 


Technik żywienia i usług gastronomicznych

 

umiejętności: planowanie i ocenianie żywienia, przygotowywanie potraw i napojów, produkcja wyrobów kulinarnych, organizowanie produkcji gastronomicznej oraz planowanie usług. Typowe miejsca pracy to: restauracje, kawiarnie, stołówki, catering, a wśród nich możliwość odbycia praktyk u Karola Okrasy, który jest częstym gościem w szkole.


Technik hotelarstwa

 

umiejętności: dobieranie oferty hotelowej zgodnie z potrzebami gości, sporządzanie dokumentacji związanej z rezerwacją usług hotelarskich, prowadzenie rozliczeń finansowo-księgowych, udzielanie informacji turystycznej, przygotowanie sali konsumpcyjnej do obsługi gości, zakładanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Miejsca pracy to: hotele, ośrodki wypoczynkowe, zakłady uzdrowiskowe, pensjonaty, zajazdy.


Technik handlowiec

 

umiejętności: organizowanie prac w zakresie przyjmowania dostaw oraz przygotowywania towarów do sprzedaży, wykonywanie prac związanych z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i sprzedaży, prowadzenie działań reklamowych i marketingowych, organizowanie i prowadzenie działalności handlowej. Miejsca pracy to: małe i duże firmy handlowe, sklepy i hipermarkety, firmy produkcyjne i usługowe, przedstawiciel handlowy firmy, własna działalność gospodarcza.


Technik technologii żywności

 

umiejętności: posługiwanie się dokumentacją techniczną i technologiczną, dobieranie surowców, dodatków i opakowań do wyrobu produktów spożywczych, dobieranie narzędzi i maszyn do określonej produkcji, wykonywanie badań laboratoryjnych w celu oceny jakościowej wyrobów spożywczych. Miejsca pracy to: spożywcze przedsiębiorstwa produkcyjne, instytucje prowadzące badania i ocenę żywności, instytucje prowadzące handel artykułami spożywczymi, instytucje zajmujące się przechowywaniem i dystrybucją żywności, własna działalność gospodarcza.

 

***

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

 

Wędliniarz

 

umiejętności: dokonywanie rozbioru tusz zwierząt rzeźnych oraz wykrawanie mięsa, magazynowanie i przygotowywanie mięsa do dystrybucji, obsługiwanie maszyn i urządzeń stosowanych w przetwórstwie mięsa, wykonywanie prac związanych z produkcją przetworów mięsnych i tłuszczowych, magazynowanie i przygotowywania przetworów mięsnych i tłuszczowych do dystrybucji.

 

 

Jeśli interesują Cię zasady rekrutacji kandydatów do klas pierwszych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Karola Fryderyka Libelta w Krotoszynie na rok szkolny 2018/2019 - kliknij tutaj!

 

 

 
Ogłoszenie - Witold Tomczak kandydat na posła do europarlamentu

Ogłoszenie - Życzenia na Dzień Mamy od Posła Piotra KaletyReklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket

Reklama: Ogrodzenia - Balustrady - Bramy - Furtki - Dekoracje : niezlymotyw.pl
Reklama - SEZAM VOX KROTOSZYN - SKŁADY BUDOWLANE


Reklama - Zapytaj prawnika - przeczytaj porady prawne

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebraiKrotoszyn.pl reklamy Szukasz pracwonika? Znajdź go z Nami!