iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowejReklama - Intermarche Krotoszyn - Supermarket Reklama - EUROWARSZTAT Kaczmarek


PsiaArka Krotoszyn - Szkolenie Psów
Reklama Centrum ekogroszku - BiadkiInformacja na temat możliwości reklamy w informatorze ślubnym
Informacja jak stworzyć prostą stronę www wraz z numerem kontaktowym


Reklama sklepu który zajmuje się sprzedażą tapet
Autopromocja zakładki informatora ślubnego

Wtorek
22
maj
2018
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
28
29
30
31

Zduny

Zwarcie instalacji elektrycznej

2018-05-07 07:58:00

Zdjęcie: KP PSP Krotoszyn/kpt. Tomasz Patryas
Zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyną zadymienia, a w konsekwencji wezwania straży pożarnej do jednego z budynków w Zdunach. Całe szczęście, dzięki czujności zgłaszającego, obyło się bez dużych strat.

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzili, że na poddaszu budynku wielorodzinnego czuć swąd spalenizny wywołany prawdopodobnie zwarciem instalacji elektrycznej. Na niezamieszkałej kondygnacji nie zlokalizowano widocznych źródeł ognia, występowało tylko niewielkie zadymienie. Przed przybyciem straży lokatorzy zgodnie z poleceniem dyżurnego operacyjnego powiatu opuścili obiekt.
 
Zabezpieczono teren działań oraz odłączono dopływ energii elektrycznej do budynku. Następnie ratownicy w aparatach ochrony układu oddechowego wyposażeni w urządzenia pomiarowe weszli na poddasze celem zlokalizowania źródła zagrożenia. Pomiary kamerą termowizyjną wykazały podwyższoną temperaturę w części poddasza na której zostało wykonane ocieplenie z waty oraz płyt wiórowych. Decyzją kierującego działaniami ratowniczymi dokonano rozbiórki około jednego metra kwadratowego ocieplenia poddasza wykonując dostęp do nadpalonej instalacji elektrycznej. Szczegółowe oględziny miejsca w którym powstał pożar wykazały, że doszło do częściowego nadpalenia fragmentu waty oraz płyt wiórowych, stąd wyczuwalny swąd oraz widoczne lekkie zadymienie. Nadpalone elementy wyniesiono na zewnątrz budynku i dogaszono jednym prądem wody z szybkiego natarcia. Następnie ponownie sprawdzono górne piętro kamerą termowizyjną potwierdzając całkowite usunięcie zagrożenia pożarowego. Obiekt został dokładnie przewietrzony i lokatorzy powrócili do swoich mieszkań.
 
Działania straży pożarnej trwały 55 minut.
 
Źródło: KP PSP Krotoszyn


Reklama - Składów budowlanych Sezam VOX


Reklama firmy oferującej podłogi, okna, drzwi
Reklama - Sklep motoryzacyjny 4 YOUR CAR Krotoszyn


Informator Budowlany w gazecie internetowej iKrotoszyn.pl


Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie


Reklama internetowa w gazecie
Reklama internetowa w gazecie


sławomir Glód
LOMBARD SMOK


iKrotoszyn.pl reklamy iKrotoszyn.pl reklama w sieci gazet